Kdy jít na zvětšení prsou

Toužíte po plných ňadrech, ale váháte, zda podstoupit jejich augmentaci implantáty ještě před dětmi? Nejmodernější metody zvětšení prsou jsou velmi šetrné a nekladou budoucímu těhotenství zásadní překážky. Přesto, pokud plánujete otěhotnět v brzké době, může být pro vás operace zatěžující. V následujícím článku vám doporučíme nejvhodnější období pro zvětšení prsou a vyvrátíme některé mýty, které jsou s augmentací spojené. 

Prvním krokem je vždy konzultace

Pokud nejste spokojena s velikostí svých ňader, prvním krokem na vaší cestě k vysněnému vzhledu je konzultace na klinice plastické chirurgie. Dopředu si připravte otázky, které se týkají vašich obav i očekávání, nebo období rekonvalescence. 

Na konzultaci vás lékař nejdříve prohlédne, posoudí vzhled vašeho poprsí a navrhne nejvhodnější způsob jeho augmentace s ohledem na váš věk i velikost prsou. Zvětšení prsou si může dopřát každá žena od 18 let neomezeně. Důležitou podmínkou je ukončený tělesný vývoj. 

Vysněná prsa už v mladém věku

Augmentaci prsou implantáty lze podstoupit i v mladém věku. Můžete tak velikost vašich ňader formovat ke své spokojenosti ještě před těhotenstvím. Nižší věk s sebou přináší také řadu fyziologických výhod. 

  • Váš celkový zdravotní stav je velmi dobrý,
  • vaše kůže je pružná, a tak se dobře přizpůsobí novému objemu,
  • hojení i rekonvalescence je rychlejší.

V tomto věku však většinou také plánujete založit rodinu a mít děti a přirozeně se následků operace obáváte. Bolestivé kojení, zánět prsou, nebo omezení schopnosti kojit, to vše jsou otázky, na které potřebujete znát odpověď. 

Zvětšení prsou nebrání kojení

Dnešní operační metody jsou velmi šetrné a zajistí vám plnou schopnost kojit bez jakýchkoliv omezení. Implantáty se při operaci vkládají pod sval, nikoliv pod žlázu, takže do mlékovodů ani do tkáně mléčné žlázy chirurgové vůbec nezasahují. Vaše mateřství si tak užijete zcela bez omezení a nepříjemných komplikací.

Kdy augmentaci prsou raději odložit

Jestliže v řádu několika měsíců plánujete otěhotnět, je vhodné s operací počkat až po porodu. Augmentaci implantáty se doporučuje podstoupit minimálně ½ roku před těhotenstvím. Tato lhůta má zajistit, aby došlo k dostatečnému zhojení tkání, které budou v období těhotenství a kojení procházet překotnými změnami. 

Augmentace zpevní ňadra povolená kojením

Už před porodem velikost mléčné žlázy naroste a s ním i celkový objem prsou. Mnohdy jsou v tomto období i ženy s původně drobnými ňadry spokojené se svým přirozeně plným dekoltem. 

Ukončení kojení však často znamená viditelný úbytek objemu i změnu tvaru prsou. Zhruba 1 rok po porodu je již možné provést augmentaci implantáty, která pokleslá ňadra opět zpevní. Zvětšení prsou nebude vadit ani případnému dalšímu těhotenství v budoucnu. 

Nejvhodnější doba pro zvětšení prsou

Přestože augmentace prsou implantáty nekomplikuje mateřství, trvale uspokojivých výsledků dosahuje hlavně u žen, které již neplánují děti. Každé těhotenství totiž nevyhnutelně znamená i změnu tvaru a velikosti prsou. Odložit augmentaci na dobu po dětech tak má hned několik předností:

  • zpevnění prsou povolených kojením,
  • dlouhotrvající efekt bez skokových změn,
  • bez nutnosti remodelace obvyklé po těhotenství,
  • nižší náklady na upravující zákroky. 

Pokud nejste dlouhodobě spokojená s objemem i tvarem vašich prsou, začněte s jejich proměnou už dnes a objednejte se na vstupní konzultaci na vybranou kliniku plastické chirurgie. 

Máte se zvětšením prsou zkušenosti nebo třeba hledáte tipy k rekonvalescenci? Dejte nám vědět na našem Facebooku a Instagramu.