Jak dlouho vydrží augmentace prsou implantáty

MUDr.  Libor Polák
MUDr. Libor Polák
Hodnocení lékaře
(x)
Chcete zpevnění a přirozený vzhled, nebo raději plnější dekolt? Nejvhodnější implantáty vám doporučí váš plastický chirurg.

Augmentnace prsou implantáty má skutečně dlouhodobý efekt. Pokud jste ji absolvovala, budete se mladistvými ňadry pyšnit řadu let. Musíte ale počítat s tím, že samotné prsní implantáty mají životnost omezenou a v budoucnu si je budete muset nechat preventivně vyměnit.

Nejlepší implantáty vydrží i 25 let

Nejmodernější implantáty mají vysokou odolnost a bezpečnost. Jejich životnost se pohybuje mezi 20 až 25 lety

Abyste si krásná ňadra po augmentaci zachovala co nejdéle, měla byste dodržovat harmonogram jejich pravidelných kontrol. Na vaší klinice plastické chirurgie vám jednou ročně vyšetří prsa ultrazvukem a zkontrolují tak kondici vašich implantátů. 

Implantáty můžete vyměnit už po 10 letech

Ze statististických údajů vyplývá, že většina žen podstupuje výměnu implantátů už po 10 až 15 letech. Důvody jsou většinou estetické a preventivní. 

Na vaše ňadra působí gravitace, musí zvládnout těhotenství, nezklamat při kojení a do toho se vyrovnávat s hormonálními výkyvy a celkovým stárnutím organismu. Kůže na prsou je jemná a časem prostě povolí. Po 10 letech jsou vaše implantáty stále bezpečné, jejich uložení a velikost však už nemusí splňovat vaše nároky. 

Výměna implantátů naštěstí není tak náročná a bolestivá jako samotné zvětšení poprsí. Zákrok absolvujete v celkové anestezii, prsní výplň vloží chirurg do už vytvořené dutiny, takže se tělo po výměně nemusí vyrovnávat se zvýšeným tlakem na tkáně.  

Po augmentaci prsou implantáty můžete sportovat i spát na břiše

Existují však projevy, které mohou signalizovat nutnost okamžité revize implantátu. Patří mezi ně křeč v prsou, píchání, otok, hmatatelná zatvrdlina v podpaží, viditelná rotace implantátu, deformace prsu a vrásnění kůže. Důvod obtíží může být různý a pokud se u vás vyskytnou, musíte neprodleně vyhledat odborného lékaře.  

Výše uvedené komplikace jsou poměrně vzácné a lze je vhodným operativním zákrokem vyřešit. Rozhodně nemusíte být neúměrně opatrná a preventivně ze svého života vyloučit třeba sport nebo cestování.

Vaše prsní implantáty rozhodně vydrží:

  • spánek na břiše
  • cestu letadlem 
  • plavání i potápění 
  • sport (nedoporučují se pouze kontaktní a bojové sporty)
  • kojení

Nejkvalitnější implantáty unesou 600kg

Životnost výplně při augmentaci prsou závisí hlavně na její kvalitě. Ty nejlepší implantáty mají certifikát amerického Úřadu pro kontrolu léčiv a potravin (FDA)

Ten garantuje, že prošly náročnými mechanickými testy. Mohou se například bez sebemenšího poškození natáhnout na 4,5násobek své délky. Vydrží váhu 600 kg a obstojí i v simulaci autonehody. Vyrobili je z nejmodernějšího medicínského silikonu, u něhož nehrozí únik výplně po poškození integrity implantátu. 

Certifikát dokládá také dlouhodobé klinické studie snášenlivosti implantátů a případných karcinogenních účinků použitého materiálu.  

Pokud uvažujete o augmentaci prsou implantáty, zavolejte na svou kliniku plastické chirurgie, kde s vámi pečlivě projdou všechny aspekty tohoto zákroku. Jakékoliv pochybnosti neváhejte konzultovat se svým plastickým chirurgem. Při výběru prsní výplně nešetřete. Nejlevnější implantáty mají vyšší riziko předčasné výměny. Zvolte si nejkvalitnější implantáty pro dlouhodobý komfort a bezpečnost.

Garantem tohoto článku je: