Jaké plastické operace vítězí u mužů

Aplikace botulotoxinu u muže.
Aplikace botulotoxinu není jen ženská záležitost. I muži chtějí omládnout.

I muži chtějí vypadat mladší a přitažlivější. Zatímco dříve se museli spokojit s návštěvou holiče a mandlovým krémem, dnes si mohou dopřát nejen kosmetickou péči, ale také efektivní proměnu v rukou plastického chirurga. Prozradíme vám, které zákroky u mužů vítězí. Klidně se inspirujte.

Blefaroplastika odstraní únavu očí

Unavené a slzející oči, oteklá a povadlá víčka, to vše vede muže do ordinace plastických chirurgů. Chtějí se zbavit nepříjemných pocitů, ale také vypadat o pár let mladší.

V takovém případě lékař doporučuje blefaroplastiku (operace očních víček). Jednoduchý výkon můžete absolvovat v lokální anestezii. Pokud se operace soustředí na horní víčka, lékař provede řez v jeho ohybu, odstraní tukové výhřezy i nadbytečnou kůži a ránu zafixuje.

V případě, že máte váčky pod očima, operuje chirurg v linii spodních řas, kudy odstraní i tukové výhřezy. Blefaroplastika nevyžaduje dlouhou rekonvalescenci. V prvním týdnu po zákroku musíte dodržovat klidový režim a oči chladit, abyste minimalizovali otoky. Oči budou nějaký čas citlivé na slunce a prach, chraňte je proto slunečními brýlemi.

Botulotoxin i kyselina hyaluronová – injekční korekce vrásek

Vyhlazená tvář bez hlubokých vrásek a viditelného poklesu je snem každé ženy. Dnes se k nim přidává také početná komunita mužů, kterým na jejich vzhledu velmi záleží. Dokládá to vzrůstající obliba omlazujících zákroků. Jedná o mezoterapii, aplikaci kyseliny hyaluronové a botulotoxinu nebo ošetření laserem.

Miniinvazivní výkony nepředstavují velký zásah, mají minimální komplikace a rychlou rekonvalescenci. Musíte je ale v pravidelných intervalech opakovat, protože jejich účinek časem zeslábne.

Facelift chce podstoupit stále více mužů

Mužům, kteří požadují zásadní a trvalé omlazení, přinese patřičný výsledek jedině facelift. Při zákroku v lokální anestezii lékař vede řez v linii vlasů směrem od spánků před ušním boltcem a kolem lalůčku za boltcem. Nejprve vypne svalový a vazivový aparát a pak odstraní nadbytek kůže.

Rekonvalescence u faceliftu vyžaduje více trpělivosti, a hlavně dodržování pooperačních opatření. Zásadní je klidový režim, nošení kompresní masky kvůli přilnutí kůže a později také péče o jizvy. Ale výsledek zato rozhodně stojí, protože mladistvý výraz bez padajících tváří vám vydrží mnoho let.

Tukové polštáře odstraní liposukce, na pivní břicho je ale krátká

Všichni muži chtějí mít vypracované a svalnaté tělo. Někdy ale cvičení ani dieta nevede k očekávanému výsledku. Když tukové zásoby na břiše a bocích odolávají, pomůže liposukce. Ovšem to neplatí pro „pivní“ břicho, které vzniká nahromaděním tuku uvnitř dutiny břišní a povolením a vyklenutím břišních svalů. Liposukcí totiž jdou odstranit jen podkožní zásoby. 

Redukci tuku v izolovaných oblastech lékaři provádějí téměř výhradně tumescentní liposukcí. Znamená to, že vybranou oblast operatér nejdříve napustí infiltračním roztokem, v němž jsou anestetika s postupným uvolňováním. Tekutinu pak spolu s tukovými buňkami odsaje speciální kanylou.

Někdy se k efektivnějšímu odsávání používá ještě přídavná technika, jako např. vibrace, ultrazvuk, radiofrekvence nebo vodní paprsek. V rámci rekonvalescence musíte důsledně nosit kompresní prádlo.

Mužný hrudník bez gynekomastie

Zatímco ženám plná ňadra lichotí, u mužů je to přesně naopak. Zvětšení prsní žlázy, kterému se říká gynekomastie, je pro ně obtěžující a výrazně se podepisuje na jejich sebevědomí.

Plastická chirurgie však dokáže mužskému hrudníku vrátit jeho tvary. Podle míry zvětšení prsou lékař plánuje operaci. U nepatrných projevů vede řez v dolní části dvorce a následně odstraní prsní tkáň. Někdy doplňuje zákrok také liposukcí.

Pro rekonvalescenci platí dvě důrazná doporučení – klidový režim a nošení kompresní vesty. Také v péči o jizvy musíte být pečliví, aby efekt zákroku byl co možná nejlepší. Chraňte je silikonovými proužky, promazávejte a provádějte tlakovou masáž. Odměnou za vaši trpělivost vám bude hrudník, po jakém jste toužili.

 Muži také vyhledávají estetickou operaci nosu, korekci odstálých boltců.

Jsou zákroky, které jsou specifické pro muže, patří k nim transplantace vlasů a cirkumcize – odstranění předkožky.

Možností, jak můžete vylepšit svou podobu je opravdu mnoho. Pokud nejste se svým vzhledem spokojeni, objednejte se na vstupní konzultaci na kliniku plastické chirurgie, kde s vámi projdou vhodná řešení. Vždyť kdo by nechtěl být sebevědomější a přirozeně spokojenější.

Máte již z některou z plastik zkušenosti? Podělte se o ně s námi. Dějte nám vědět na Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: