Labioplastika (plastika stydkých pysků)
Hlavní benefity pro vás
- mladistvý a decentní klín
- intimní život beze studu
- intenzivnější sexuální prožitek
- souměrné stydké pysky
- možnost kombinace s dalšími zákroky
- trvalý výsledek
Praktické informace
Pobyt na klinice: 1 den
Léčba: 2 týdny
Nutnost opakování: výsledek je trvalý
Rekonvalescence: 2 týdny
Kancelářské práce: za 1 týden
Fyzická práce: za 3–4 týdny
Intenzivní sport: za 3–4 týdny
Konečný efekt: za 6 týdnů
Garantem tohoto zákroku je:
Podrobné informace o labioplastice
Pro koho je labioplastika vhodná?
Zákrok mohou podstoupit ženy od 18 let. O labioplastiku projevují zájem zpravidla mladší klientky, stále častěji ji ale vyhledávají také zralé ženy, kterým nevyhovuje vzhled jejich intimních partií. Podmínkou výkonu je celkově dobrý zdravotní stav bez aktuálních gynekologických potíží.
Zákrok se neprovádí těhotným a kojícím ženám, u nichž je podoba intimních partií ovlivněna rozkolísanou hormonální hladinou.
Jak se na labioplastiku připravit?
Kliniku plastické chirurgie vybírejte pečlivě. Zvláště u zákroku v choulostivých partiích platí, že k lékaři byste měla mít naprostou důvěru. Na vstupní konzultaci mluvte zcela upřímně o svých potřebách i obavách, abyste získala úplné informace o dosažitelných možnostech i rizicích zákroku, a vyhnula se tak případnému zklamání.
Zákrok se provádí v celkové anestezii, jen výjimečně, pokud je to pro zdraví klientky nutné, se přistupuje k analgosedaci (kombinace analgetik a sedativ). Nezbytnou podmínkou operace je tedy předoperační vyšetření, které můžete absolvovat u svého praktického lékaře. Vhodnost zákroku by měl potvrdit také váš gynekolog, protože má o vašem gynekologickém zdraví největší přehled.
Labioplastiku je nutné plánovat bezprostředně po skončení menstruace, aby se rány stihly do dalšího krvácení zacelit.
Vzhledem k husté cévní síti intimních partií je potřeba předcházet nadměrnému krvácení při operaci. Alespoň 3 týdny před zákrokem vysaďte léky potlačující krevní srážlivost. Vyhněte se také potravinovým doplňkům, jako např. Wobenzym.
Minimálně 2 týdny před zákrokem musíte být zdravá. Bezproblémový průběh operace může ovlivnit i obyčejné nachlazení, proto o případné infekci informujte svého plastického chirurga. Mimořádnou pozornost věnujte zdraví svých intimních partií. V této souvislosti se doporučuje měsíc před zákrokem vynechat návštěvu bazénu i wellness centra.
Jak labioplastika probíhá?
Labioplastika vyžaduje celkovou anestezii a trvá asi 1 hodinu. Operace se provádí v gynekologické poloze. Schéma operace si chirurg kreslí na vaše tělo bezprostředně před zákrokem.
Řezy obvykle umísťuje do úžlabiny mezi velkými a malými stydkými pysky, kde výsledná jizva působí zcela nenápadně. Jakmile odstraní nadměrnou tkáň, ránu sešije vstřebatelnými stehy nebo jemným šicím materiálem.
Operaci stydkých pysků je možné doplnit o zmenšení předkožky klitorisu. V této oblasti musí chirurg postupovat zvláště opatrně, aby nepoškodil nervová vlákna a nenarušil citlivost intimních partií.
Jak probíhá léčba a rekonvalescence po labioplastice?
Po labioplastice je nutné zůstat alespoň jeden den na klinice. Ihned po zákroku je žádoucí intimní partie intenzivně chladit, aby se předešlo nadměrným otokům. Následující týden byste měla dodržovat klidový režim v domácím ošetřování. Vyhýbejte se především dlouhému sezení, které rány příliš zatěžuje.
Důležitým opatřením je pravidelná hygiena operované oblasti, a to zejména po toaletě. Používejte jemné intimní mýdlo s dezinfekčním účinkem. V prvních dnech můžete stydké pysky omývat odvarem z dubové kůry, nebo na ně přikládat obklady s ředěným roztokem hypermanganu. Pro osušení je nejvhodnější fénování vlažným proudem vzduchu.
Zpočátku překrývejte genitálie po sprchování sterilní gázou, později, jakmile ustane krvácení, můžete ponechat bez krytí. Noste pohodlný, volný oděv, aby vám pobyt bez spodního prádla nevadil a v intimní oblasti nedocházelo ke zbytečnému tření.
Rány se hojí zhruba 14 dní. Pokud váš lékař použil nevstřebatelné stehy, půjdete je po uplynutí této lhůty vytáhnout. Většina otoků by měla po dvou týdnech ustoupit. Stále se však mohou v menší míře objevovat. Na potlačení hematomů pomohou zvláště v prvních dnech po operaci studené obklady.
Definitivní výsledek operace bude patrný až po kompletním zhojení po 6 týdnech. Poté můžete začít sportovat a opět zahájit sexuální život.
Jsou po labioplastice viditelné jizvy?
Cílem plastické chirurgie je zanechávat minimální jizvy. U labioplastiky je potřeba kromě estetického hlediska zvažovat také funkční aspekt. Jizvy proto operatér umísťuje do méně namáhaných oblastí a při šití ran v jemné tkáni dbá na přiměřené utažení stehů, aby v průběhu hojení nedocházelo k deformacím.
Jaké jsou možné komplikace labioplastiky?
Labioplastika je nenáročný zákrok, s nímž se pojí minimální riziko komplikací. Většinu z nich lze eliminovat důslednou předoperační i pooperační péčí.
Při zákroku musí lékař dbát zejména na prevenci nadměrného krvácení. Oblast stydkých pysků má hustou cévní síť, proto musí chirurg postupovat obezřetně, aby nedošlo k poranění velkých cév. Někteří odborníci preferují použití radiofrekvenčního skalpelu, který reguluje intenzitu krvácení. Před operací je také nutné vysadit léky zvyšující krvácivost.
Ke zcela běžným pooperačním komplikacím se řadí otok. V prvních 14 dnech je velmi patrný a jeho projevy je vhodné mírnit studenými obklady, postupně však slábne. Zhruba do 1 měsíce by měl úplně vymizet.
V intimní oblasti je vyšší riziko infekce rány. Důsledná hygiena, doplněná o vhodné dezinfekční přípravky, je pro zdraví intimních partií naprosto nezbytná.
Snížená citlivost stydkých pysků se objevuje pouze přechodně a postupem času se vše vrátí k normálu. U operace předkožky klitorisu ženy popisují naopak zlepšení citlivosti intimních partií.
Je potřeba provádět labioplastiku opakovaně?
Operaci není potřeba provádět opakovaně. V případě, že je nutná reoperace, pak se doporučuje zhruba za 3 měsíce od zákroku.
Hradí labioplastiku zdravotní pojišťovna?
Labioplastiku je možné hradit z veřejného zdravotního pojištění pouze v případě, že zákrok doporučí váš gynekolog. Operaci je pak nutné provést na gynekologickém oddělení. Na klinikách plastické chirurgie je nutné zákrok uhradit přímo.
Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.
MUDr. Libor Polák
MUDr. Michal Sviták
Klinika Polmedicana
Sanatorium plastické a estetické chirurgie, s.r.o.
MUDr. Blanka Vraspírová
MUDr. Vlastimil Víšek
MUDr. Matěj Patzelt
Premier Clinic
MUDr. Martin Chorvát
MUDr. Vojtěch Šandera
CAN CLINIC
Doc. MUDr. Martin Molitor
MUDr. Gabriela Koporová
ESTETIK POINT
LLC Klinika
Art Ethic Beauty Clinic
MUDr. Igor Janík
MUDr. Martin Rozprým
MUDr. Vladimír Mařík
MUDr. Pavel Kurial
MUDr. Robert Remeš
Je nám líto, ale tuto proměnu zde zatím nemáme.
Využijte jedinečnou šanci ji doplnit!
Zaregistrujte se u nás a vložte váš osobní příběh! Rozšíříte informace k zákroku o tolik ceněné osobní zkušenosti. Vaše proměna pak může povzbudit a inspirovat ostatní, a změnit jim tak život k lepšímu.