Kryolipolýza

Kryolipolýza, CoolSculpting
Kryolipolýza - podbradek

Kryolipolýza

Kryolipolýza vás zbaví nežádoucích tukových polštářků jednou provždy. Jedná se přístrojovou metodu neinvazivní liposukce, která k redukci tukových buněk využívá chlad. Pomůže vám efektivně formovat vnitřní i vnější stehna, břicho, hýždě, vnitřní paže nebo spodní část zad. Naprosto ideální je k odstranění tuku z podbradku.
Metoda má trvalý efekt, protože odumřelé buňky se, stejně jako u liposukce, už znovu neobnoví. Pro zvýšení účinku je možné ošetření nejdříve po 3 měsících opakovat znovu. Největší výhodou „CoolSculptingu“, jak se kyrolipolýza také označuje, je ovšem naprostá bezpečnost zákroku. Vaši postavu modeluje zcela přirozeně, bez jizev i anestezie. Na rozdíl od invazivní liposukce vás také nečeká zdlouhavá rekonvalescence ani nošení kompresního
prádla.
Hlavní benefity
 modelování jakékoliv oblasti těla
 ambulantní zákrok
 bez nutnosti anestezie
 bez jizev
 bez nutnosti rekonvalescence
 bez nošení kompresního prádla
 trvalý efekt
 možnost opakování

Praktické informace
Pobyt na klinice: přibližně 2 hodiny
Délka zákroku: 1,5 hodiny
Léčba: bez nutnosti léčby
Nutnost opakování: výsledek je trvalý
Rekonvalescence: bez nutnosti rekonvalescence
Kancelářské práce: bez omezení
Fyzická práce: bez omezení
Sport: bez omezení
Konečný efekt: za 3 měsíce

Pro koho je kryolipolýza vhodná?
Kryolipolýzu mohou podstoupit ženy i muži od 18 let. Neinvazivní zákrok, na rozdíl od liposukce, neklade žádné nároky na elasticitu pleti. Můžete jej tedy absolvovat i ve zralém věku, protože nenarušuje podkoží a pleť se během 3 měsíců, kdy dochází k vylučování tukových buněk, pozvolna přizpůsobí štíhlejšímu objemu. Ošetření je skvělou volbou, pokud chcete odstranit izolované podkožní tukové polštářky.
Naopak kyolipolýzou nelze řešit celkovou nadváhu nebo odstranit tzv. „pivní břicho“ u mužů, kdy se tuk ukládá uvnitř dutiny břišní.
Přestože je ošetření velmi bezpečné, existují situace, kdy je nutné jej odložit. Kryolipolýza se neprovádí těhotným a kojícím ženám nebo lidem s implantovaným elektronickým zařízením (defibrilátor, kardiostimulátor). Rovněž se nedoporučuje pacientům s národovým či ledvinovým onemocněním, a to kvůli zátěži lymfatického systému.
Ošetření není vhodné také v případě, kdy v oblasti zákroku máte otevřenou či infikovanou ránu, jizvu po nedávné operaci, akutní ekzém, dermatitidu či vyrážku. Svého lékaře proto o svém zdravotním stavu na vstupní konzultaci pečlivě informujte, předejdete tak zbytečným komplikacím.

Jak kryolipolýza funguje?
Tukové buňky jsou na chlad velmi citlivé, a právě této jejich přirozené vlastnosti kryolipolýza využívá. Lékař vám na vytipovanou partii přiloží aplikátor, ten nasaje tukový polštář a začne jej ochlazovat. Po dobu přibližně 75 minut bude váš tuk vystaven vysokému mrazu. Tukové buňky zkrystalizují, což poškodí jejich obal a následně odumřou. Lymfatický systém je pak během několika měsíců vyplaví z těla ven.

Jaké má kryolipolýza výsledky?
Kryolipolýza vás během jednoho ošetření zbaví tukových buněk z podkoží. Proceduru můžete v téže oblasti opakovat, vždy s odstupem 3 měsíců.
Je to spolehlivá, účinná, a hlavně vědecky ověřená lékařská metoda, která vzešla z výzkumu Harvardské univerzity. Technologie má certifikát FDA, který udílí Federální úřad pro kontru léčiv v USA, i certifikaci Evropské unie CE.

Které oblasti lze ošetřit kryolipolýzou?
Kryolipolýzu lze použít téměř na všechny problematické oblasti. Výhodná je pro muže i ženy.
Ženy si nejčastěji nechávají ošetřit podbradek, horní a spodní břicho, vnější stranu stehen a vnitřní část paží. Muži
preferují břicho a podbradek. Jedinou podmínkou je, že oblast musí mít dostatečnou tukovou vrstvu a takový tvar, aby ji aplikátor mohl nasát. V místech s malým množstvím tuku by se chlazení z bezpečnostních důvodů nespustilo.

Je kryolipolýza bezpečná?
Kryolipoláza je velice bezpečná, a nehrozí vám žádné riziko omrzlin, poškození kůže či nervů.
Vaši pokožku chrání jednak speciální gelová membrána, a jednak inteligentní systém aplikátoru, který možná rizika průběžně vyhodnocuje. Pokud zaznamená např. nebezpečí omrzlin, ihned se vypne.

Jak si vybrat specialistu na kryolipolýzu?
Mnoho klinik nabízí přístrojové metody redukce tukových polštářků. Ne vždy se však jedná o kryolipolýzu. Efekt ošetření pak nemusí splnit vaše očekávání, navíc se v případě použití neschváleného přístroje, vystavujete zdravotním rizikům. Při výběru specialisty se zaměřte na jeho certifikáty k provádění kryolipolýzy i recenze klientů. Také si zjistěte, jakou technologii používá. Ideální je ta s certifikátem FDA (Federální
úřad pro kontrolu léčiv v USA) nebo CE (Evropská unie), pak si můžete být jisti, že se skutečně jedná o prověřenou, účinnou, a hlavně bezpečnou metodu.

Jak se na kryolipolýzu připravit?
Kryolipolýza je mimořádně bezpečný a nenáročný zákrok a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Na ošetření si vezměte pohodlné oblečení, abyste mohli během výkonu nerušeně relaxovat.

Jak kryolipolýza probíhá?
Kryolipolýza nevyžaduje anestezii ani zvláštní přípravu. Lékař musí podle velikosti a tvaru označeného místa vybrat vhodný aplikátor, následně na kůži proloží gelovou podložku, která ji chrání, a na ni pak umístí aplikátor. Po jejím spuštění přístroj nasaje tukový polštář dovnitř a spustí chlazení. Zpočátku může být ošetření lehce nepříjemné, můžete cítit tlak a pálení, ale zhruba po 10 minutách chlad oblast znecitliví a projevy ustoupí. Pak vás čeká zhruba 60 minut relaxace – můžete spát, sledovat seriál nebo si číst.
Po uplynutí nastaveného času se přístroj sám vypne. Specialista sejme aplikátor a celou oblast vám bude 5–8 minut masírovat, aby se pokožka znovu prokrvila. Bezprostředně po ošetření můžete odejít domů a věnovat se jakýmkoliv činnostem včetně sportu.

Jak probíhá rekonvalescence po kryolipolýze?
Efekt kryolipolýzy může být v některých případech srovnatelný, např. s liposukcí stehen a hýždí, liposukcí vnitřních stehen nebo liposukcí paží. Na rozdíl od této invazivní metody však kryolipolýza nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. Bezprostředně po zákroku se můžete věnovat běžným činnostem včetně sportu.

Jaké jsou komplikace po kryolipolýze?
Kryolipolýza je velmi bezpečný zákrok, který nijak nenarušuje integritu lidského těla. Přesto
se s ní mohou ve velmi malé míře pojit jistá rizika. V místě ošetření může dojít ke vzniku
nepravidelností nebo asymetrie.

Je potřeba provádět kryolipolýzu opakovaně?
Kryolipolýzu není nutné provádět opakovaně. V ošetřených místech už se stejně jako u liposukce tukové buňky neobnoví. Neznamená to však, že zbývající tukové buňky nemohou zvětšit svůj objem. Abyste si efekt zákroku mohli užívat co nejdéle, udržujte si stabilní váhu. Většina klientů je velmi spokojená už po prvním ošetření. Pokud se vám ovšem zeštíhlení nezdá dostatečné a chtěli byste partie upravit radikálněji, můžete absolvovat další kryolipolýzu. V téže oblasti ji lze opakovat maximálně 3x , vždy s odstupem minimálně 3 měsíců, podle doporučení lékaře.

Průměrná cena zákroku – Kryolipolýza: od 13 000 Kč
Cena zákroku zahrnuje:
 konzultaci s lékařem
 ošetření přístrojem CoolSculpting – 1 aplikátorem
 masáž po ošetření

Garantem tohoto článku je:

odborný tým NaPlastiku