Omlazení pleti neodkládejte. Začněte před třicítkou

Nejvhodnější způsob omlazení pleti vám doporučí estetický dermatolog.

Zdravá strava, sport i kvalitní kosmetika jsou rozhodně správnou cestou k vitalitě těla i pleti, ovšem s přibývajícím věkem si dopřávejte také vysoce efektivní, profesionální omlazení pleti.

Na klinice estetické medicíny vám po úvodním vyšetření pleti a zhodnocení jejích specifických potřeb, doporučí vhodný způsob terapie.

Pleť začíná stárnout v 25 letech

První známky stárnutí pleti se začínají projevovat kolem 25 let. Objevují se jemné mimické vrásky, proti kterým zatím není třeba výrazně bojovat. V péči o pleť jsou nutná pouze preventivní opatření. 

Dodržujte zdravou životosprávu a používejte opalovací krémy a kvalitní kosmetiku. Do svého režimu o pleť zařaďte už v tomto věku pravidelnou návštěvu ambulance estetické dermatologie. Zvláště po letní sezóně vaše pleť ocení chemický peeling.   

Když udeří třicítka, omlazení pleti zvládne plazmaterapie i laser

Říká se, že žena je nejkrásnější po třicítce. Je to však zároveň období, kdy se stává matkou a na péči o pleť nezbývá mnoho času. Přesto je dobré začít už teď s preventivními omlazujícími procedurami, které prodlouží svěžest vaší pleti.

Pravidelnou péči o pleť doplňte v tomto věku plazmaterapií. Jedná se o zákrok, který využívá regenerační schopnosti vaší vlastní krevní plazmy.

Lékař vám před zákrokem odebere malé množství krve (asi 10-15 ml), kterou ve speciální centrifuze odstředí. Takto ošetřená plazma má až 5x vyšší koncentraci krevních destiček.

Právě ony spouštějí, díky vysokému obsahu růstových faktorů, obnovu tkání, tvorbu kolagenu i elastinu a nových cévek. Získané sérum lékař aplikuje tenkými jehličkami do střední vrstvy kůže.   

Jestliže vám plazmaterapie z jakýchkoli důvodů nevyhovuje, spolehněte se na omlazující účinky laserového ošetření. Působí na buňky uvnitř těla a kromě vyhlazení drobných vrásek také urychluje hojení akné i oparů. V náročném období mateřské dovolené vám tak vyléčí také akutní neduhy. 

Účinky plazmaterapie i biostimulačního laseru ocení také někteří muži, kteří po 30 řeší zvýšené padání vlasů.

Pigmentové skvrny a popraskané žilky odstraní fotorejuvenace IPL

Péče o pleť po 35. roce se zaměřuje především na potlačení prvních pigmentových skvrn i popraskaných žilek. Vaše pleť má paměť. Letní slunění v ní vyvolává nerovnoměrné hromadění pigmentu, nízké zimní teploty zase negativně působí na cévky v obličej. 

Při návštěvě ambulance estetické dermatologie vám lékař po pečlivém zhodnocení stavu vaší pleti pravděpodobně doporučí IPL laser. Při terapii se intenzivní pulzní světlo dostává do hlubší vrstvy vaší kůže, kde působí na pigmentové buňky, cévy a kolagenová vlákna.

IPL laser dokáže omladit pleť a zmírnit projevy:

  • rosacey (červené skvrnky)
  • akné
  • jizev a jiných nerovností kůže
  • pigmentových skvrn
  • pih
  • popraskaných žilek 
  • vrásek

IPL terapie je bezbolestná, pro kýžený efekt je nutné absolvovat zhruba 4–6 sezení vždy s měsíčním odstupem.

Na omlazení pleti očních víček platí Plexr

Kůže okolo očí je velmi jemná, proto se na ní projevy stárnutí objevují nejdříve. Povislá horní víčka, která trápí ženy po 40. roce, se obvykle upravují chirurgicky při operaci očních víček. Pokud se ovšem chcete invazivnímu zákroku vyhnout, skvělou alternativou je Plexr (plasma pen).

Plexr z vaší pleti odpaří nadměrnou tkáň a zvyšuje kontrakci kolagenových vláken. Výsledkem je vypnutá pleť bez větších nadbytků. Ošetření se provádí ambulantně, nepříjemné pocity eliminuje znecitlivující krém. Zákrok má trvalý účinek a nezpůsobuje žádné jizvy.

Tekutý lifting a mikrodermabraze omladí vaši pleť

Pokud je vaše pleť celkově povadlá a unavená, k životu ji probere tekutý lifting. Jedná se o minimálně invazivní zákrok, při kterém vám lékař do pleti injekčně aplikuje směs kyseliny hyaluronové, vitamínů a minerálů. Aplikace kyseliny hyaluronové má silné hydratační a vyživující účinky

Výživný roztok dermatolog doporučí doplnit aplikací botulotoxinu. Látka omezuje nadměrné kontrakce mimických svalů, které vedou ke vzniku hlubokých vrásek

Výsledný efekt liftingu ještě podpoří diamantová mikrodermabraze. Dermatolog při ní speciálním přístrojem s diamantovým abrazivním povrchem jemně odstraní odumřelé buňky z povrchu kůže. Zákrok je vhodný zejména pro mastnou a nečistou pleť s rozšířenými póry a sklonem k akné.

Niťový lifting vám pozvedne tváře a omladí pleť

Ve středním věku potřebuje vaše pleť zásadnější omlazující zákrok. Po 40. roce začínají kontury tváře výrazněji povadat. Objevuje se povislé obočí, druhá brada a zvláště na hraně spodní čelisti je patrný nevzhledný převis. Korekci takového stavu přináší niťový lifting

Plastický chirurg vám při něm do střední vrstvy kůže aplikuje speciální vlákna (5–10 nití do jedné poloviny tváře). Nitě pak povzbuzují tvorbu kolagenu v pleti. Ošetření se provádí ambulantně, v lokální anestezii. Efekt zákroku trvá podle použitého materiálu, a to od 2 do 10 let. (Mezonitě, PDO nitě, 3D nitě nebo zlaté nitě) od 2 do 10 let. Například Niťový lifting Aptos vás omladí až o celou dekádu, ale oblíbené jsou také Mezonitě PDO nitě, 3D nitě nebo zlaté nitě.

K obnově mladistvého reliéfu tváře se také používají výplně kyselinou hyaluronovou. Jejich aplikace dokáže vyhladit vrásky na čele, nad horním rtem a v nosoretní rýze. Účinek výplní vydrží neměnný až 1 rok.   

Omlazení pleti ve zralém věku vyžaduje pravidelnou mezoterapii

Zralá pleť po 50. rocespecifické potřeby. Je nutné ji dopřávat hydrataci i výživu, nejlépe ve vysokých dávkách. Omlazující krémy a séra nanášené na pleť mají v tomto věku pouze omezený účinek, proto je vhodné začít s pravidelnou mezoterapií.

Při mezoterapii vám odborný dermatolog pomocí mnoha malých vpichů aplikuje do střední vrstvy kůže výživný roztok. Ten se skládá převážně z kyseliny hyaluronové. Podle potřeby jej může váš lékař obohatit o vitamíny C, E, A a některé vitamíny skupiny B, dále o aminokyseliny, koenzymy, minerální látky, růstové faktory i nukleosidy.

Pro ideální efekt zákroku je nutné absolvovat 2–4 sezení. Pravidelnou návštěvu pak opakujte 1x ročně.

Jak na omlazení pleti po padesátce? Zkuste frakční laser

Pokud chcete pleti dopřát viditelné omlazení, zajděte si na frakční laser. Dermatolog vám po důkladném vyšetření doporučí nejvhodnější typ laseru. Zralá pleť se regeneruje velmi pomalu, pro kompletní obnovu vrchní vrstvy pokožky proto lékař doporučí ablační frakční laser s vaporizačním účinkem.

Ošetření se provádí ambulantně, v analgosedaci (kombinace analgetik a sedativ). Dermatolog při něm na vaši pleť přikládá laserový nástavec a odpařuje vrchní vrstvu pokožky. Teplo produkované laserem zároveň stimuluje tvorbu kolagenu ve střední vrstvě kůže. 

Působení laseru odstraňuje středně hluboké vrásky, jizvy po akné, pigmentové skvrny, zároveň zlepšuje vzhled mastné a pórovité pleti. Efekt ošetření bude vydrží až 10 let.

Inspirujte se širokou nabídkou omlazující péče o pleť a svěřte se do rukou profesionálů z kliniky plastické chirurgie. Vhodně zvolená individuální antiagingová terapie přináší viditelné výsledky a omladí pleť až o dekádu.

Máte svá doporučení k omlazení pleti? Podělte se o své tipy na našem Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: