Plastika prsou po porodu. Kdy je ten pravý čas

Plastika prsou se u žen po porodu zaměřuje na pozvednutí ňader, úpravu tvaru a někdy i doplnění objemu.

Máte doma miminko? Jedno z nejkrásnějších období v životě každé ženy přináší řadu změn a ne všechny mohou být příjemné. Největší proměnou bezpochyby procházejí vaše ňadra. Některé ženy si stěžují na “prázdná ňadra”, jiné zase na nadměrný objem. Všechny ale pozorují povolení a ochabnutí prsní tkáně. Pokud jste se svými ňadry po porodu nespokojená, řešením je plastika prsou. Poradíme vám, kdy je ten pravý čas, a z jakých zákroků si můžete vybrat.  

Na plastiku prsou musíte být připravená fyzicky i duševně

I když vás vzhled vašich prsou trápí, plastickou operaci raději odložte na období minimálně 6 měsíců po ukončení kojení. Vaše tělo bude mít dostatek času na regeneraci, hormonální hladiny už budou v normálu a prsa v klidové fázi. 

V tomto období také budete mít možnost se na zákrok psychicky připravit. Každá operace je totiž více či méně zatěžující. Abyste ji zvládla v pohodě, musíte být klidná a vyrovnaná. 

Třetím neméně důležitým aspektem, který ovlivňuje načasování, je doba nutná k rekonvalescenci. Po operaci musíte mít zajištěnou pomoc s hlídáním dětí, a to přibližně na období 2 týdnů. Zvýšená námaha při jejich zvedání a nošení totiž nepřipadá v úvahu.  

Vybírejte odborníka na mammaplastiku

Pokud nastal pravý čas na váš plastický zákrok, tzn. máte již 6 měsíců ukončené kojení, objednejte se na vstupní konzultaci na kliniku plastické chirurgie. Vybírejte si lékaře, který se specializuje přímo na mammaplastiku

Možná máte jasnou představu o výsledku či typu zákroku, který chcete podstoupit. Váš plastický chirurg ale musí před rozhodnutím zvážit řadu faktorů. Zejména stav pokožky, prsní tkáně, velikost ňader i případný rozsah jizev. Může se tak stát, že zákrok, který požadujete vám nedoporučí. Místo něj nabídne jiné, lepší řešení. K vašemu plastickému chirurgovi i jeho návrhům byste proto měla mít absolutní důvěru. 

Jaké plastika prsou se hodí pro ženy po porodu

Vždy záleží na vašich specifických potřebách a nárocích na výsledný efekt. Podle toho váš plastický chirurg vybere ideální zákrok nebo kombinaci výkonů. Pro ženy po porodu je vhodná celá řada úprav v oblasti prsou.

3 nejlepší plastiky prsou po porodu

  • augmentace prsou (implantáty, vlastní tuk)
  • redukce prsou
  • modelace prsou

Augmentace prsou pomůže vrátit ztracený objem

Vyhledávaným zákrokem po těhotenství je augmentace prsou implantáty, kdy se pod prsní žlázu vkládá implantát požadovaného tvaru i velikosti. Výhodou zvětšení prsou implantáty je nenápadná jizva a zpevněné, plné poprsí. Tento zákrok bude pro vás vhodný, jestliže plánujete další děti, protože výkon nijak neomezuje schopnost kojení. Navíc, zvětšení prsou implantáty má dlouhodobý efekt.

Prsa si můžete nechat zvětšit také vlastním tukem. Lipofilling prsou pomůže odstranit asymetrie a dosáhnout přirozeně plného dekoltu, a to za použití vlastního biologického materiálu.

Zmenšení prsou uleví zádům a zvedne sebevědomí

Ne vždy jsou velká prsa výhodou. Některým ženám po porodu zůstanou skutečně nadměrná ňadra. Je to způsobeno trvalým zbytněním mléčné žlázy i zvýšeným ukládáním tuku. Zmenšení prsou vás zbaví potíží s krční páteří i dermatologických problémů v oblasti pod prsy. A rozhodně pozvedne vaše sebevědomí. 

Operace je pro vás vhodná, pokud již neplánujete další děti. Zásah do prsní žlázy a následná modelace prsu totiž narušuje schopnost kojení. 

Modelace prsou jim vrátí mladistvý tvar

Nejčastějším plastickým zákrokem po těhotenství je modelace prsou. Zvláště u žen po opakovaných porodech představuje jedinou metodu, která vrátí ňadrům hezký tvar a ztracenou pevnost. Pokud toužíte také po větším objemu ňader, lékař vám navrhne zkombinovat modelaci prsou s augmentací implantáty.

Modelaci však odložte na období po dětech. U modelace, stejně jako u zmenšení prsou, dochází k zásahu do mléčné žlázy, což může narušit vaši schopnost kojení. 

Mateřství je nádherné období! Užijte si ho naplno, pečujte o svou krásu i zdraví. Pokud v budoucnu nebudete spokojená se vzhledem vašich prsou, stačí se objednat na osobní konzultaci na vybranou kliniku plastické chirurgie. Zákroky moderní estetické medicíny vrátí vašim ňadrům přirozený půvab. 

Už jste operaci absolvovala? Podělte se o své zkušenosti na našem Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: