Jak se zbavit strií

Léčba i prevence strií vyžaduje trpělivost a důsledný přístup.

Sotva se na plážích objeví první slunečníky, nadšeně si uvědomíte, že je čas pořídit si zbrusu nové plavky. Vyberete si sexy model a odejdete do zkušební kabinky. Tam ale usoudíte, že ještě nejste na promenádu v plavkách připravená. 

Přestože jste hezky zhubla, na břiše a stehnech se vám klikatí lesknoucí se jizvičky a kazí vám radost. Nesou odborný název strie a trápí v různé míře téměř každou ženu. Poradíme vám, jak se zbavit strií pomocí zákroku moderní estetické medicíny.

Léčbu strií neodkládejte

Vaše pokožka je přirozeně pružná. Kolagenová a elastická vlákna uložená ve střední vrstvě kůže mají schopnost se smršťovat podle momentálních tělesných proporcí. Někdy je ale zátěž příliš velká a vlákna popraskají. Nejdříve se na pleti objeví temně rudé až fialové pajizévky, které časem blednou.

U žen strie vznikají nejčastěji u žen v období těhotenství, kdy výrazně roste bříško, nebo v pubertě, když se zvětšují ňadra a boky. U mužů se mohou strie objevují po velkém nárůstu svalové hmoty při posilování.  

Pokud už se na vašem těle pajizévky vytvoří, je dobré s jejich ošetřováním začít nejlépe hned. Kliniky plastické chirurgie dnes nabízí účinnou léčbu.

Laser a radiofrekvence nastartují hloubkovou regeneraci

Odborný dermatolog vám při první prohlídce, podle stáří a vzhledu strií, navrhne nejvhodnější postup jejich léčby. Velmi účinná je kombinace několika zákroků.

Vzhled čerstvých strií lze výrazně ovlivnit laserovým ošetřením. Paprsek laseru vyzařuje pulzní světlo, které bezprostředně stimuluje pokožku a ta vytváří kolagen. 

Celý proces je rychlý (10 až 30 minut), bezbolestný a dlouhé rekonvalescence. Úspěšná procedura vyžaduje v průměru 10 až 12 sezení

Pokud už jsou vaše strie starší, odborný dermatolog vám patrně doporučí efektivní mikrojehličkovou radiofrekvenci. Pozlacené mikrojehličky při ní jemně pronikají do pokožky a v přesně stanovené hloubce uvolňují radiofrekvenční vlnu. Její energie nastartuje tvorbu kolagenu a regeneraci tkáně přesně tam, kde je jí nejvíce potřeba.

Zvláštní pooperační režim není nutný. Pokožku v místě zákroku ošetřujte hydratačním krémem. Dva měsíce se vyhýbejte přímému slunci a používejte kvalitní opalovací přípravky s vysokým SPF filtrem.  

Naplánujte si prevenci strií 

Vznik nových strií můžete výrazně redukovat sama. Vytvořte si tyto zdraví prospěšné návyky:

  • sledujte svůj pitný režim (Vypijte 3 litry vody denně.)
  • pravidelně ošetřujte problematické partie dermokosmetikou na strie
  • jezte stravu bohatou na vitamín E a omega-3 mastné kyseliny
  • dopřejte namáhaným oblastem pravidelnou masáž

Ani v oblasti prevence pajizévek vás estetická medicína rozhodně nenechá na holičkách. Doplňte vaše snažení diamantovou vakuovou mikrodermabrazí, tedy kombinací šetrného mechanického obrušování vrchních vrstev kůže a působení vakua. 

Pravidelnou aplikací mikrodermabraze můžete také předcházet stárnutí pokožky a rozšířeným pórům.

Skvělou regeneraci pokožky nabízí také akustická rázová vlna. Podporuje krevní a lymfatický oběh a zvyšuje elasticitu kůže. Nespornou výhodou zákroku je možnost jej absolvovat kdykoli během roku.

Kontaktujte svou kliniku estetické medicíny s dostatečně brzy před letní sezonou a užívejte si odhalenou pokožku ve vysněných plavkách.    

Máte pro nás lepší, zaručený tip na boj proto striím? Podělte se o něj s námi na našem Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: