Jak na zvětšení rtů

Zvětšení rtů dermálními vyplněmi vyžaduje zkušeného odborníka.

Plné a smyslné rty snad nikdy nevyjdou z módy. Každá žena proto touží mít šťavnatá a rudá ústa po vzoru Marilyn Monroe. Pokud vás příroda neobdařila podle vašich představ a přejete si výrazně plnější a lépe tvarovaná ústa, máte celou řadu možností. Dáme vám tipy na nejlepší zákroky, které se orientují na zvětšení rtů a na vaší tváří vykouzlí ono pověstné “srdíčko”.

Výplně kyselinou hyaluronovou jsou bezpečné a dostupné

Pro větší objem, úpravu asymetrie rtů nebo pokleslých koutků vám lékař pravděpodobně doporučí výplň kyselinou hyaluronovou. Jedná se v současnosti o nejoblíbenější, naprosto bezpečnou, jednoduchou a finančně dostupnou cestu k plným a přitažlivým rtům. Kyseliny hyaluronová má skutečně jedinečné vlastnosti, proto ji využívá nejen moderní estetická medicína, ale je také hlavní složkou kosmetických přípravků i potravinových doplňků.

5 nejlepších vlastností kyseliny hyaluronové

 • v těle se přirozeně vyskytuje (v kůži, chrupavkách, kloubech i svalech)
 • nezpůsobuje alergie (naprosto bezpečná)
 • zvyšuje hydrataci tkání (má schopnost na sebe vázat vodu)
 • podporuje vytváření kolagenových vláken (pevná a regenerovaná pleť)
 • umí dodat přirozený i výrazný objem (výplň vrásek, rtů)

Zvětšení rtů výplní musí provádět odborník

Aplikace výplní kyselinou hyaluronovou je miniinvazivní, ambulantní zákrok. Není třeba se na něj dopředu nijak zvlášť připravovat a je téměř bezbolestný. Lékař vám před začátkem ošetření na rty a jejich okolí nanese krém s anestetickým účinkem. Následně pak tenkou jehličkou, nebo kanylou rovnoměrně vpravuje výplň do rtů. Ošetření trvá přibližně 30 minut.

Po zákroku může být v místě vpichu lehké zarudnutí, otok zmizí do 3 dnů. Efekt aplikace vydrží neměnný minimálně 6 měsíců, pak se začne výplň postupně vstřebávat. Zákrok můžete podstupovat opakovaně.

Ačkoli je aplikace výplní naprosto bez rizika, měl by ji vždy provádět zkušený dermatolog. Vyhnete se tak nepřirozeně velkým rtům (tzv. duck face), nebo nápadným asymetriím. Výplň kyselinou hyaluronovu má navíc jednu skvělou vlastnost – pokud se chcete vrátit k původnímu tvaru a objemu dříve, můžete si výplň nechat odstranit aplikací enzymu hyaluronidázy.

Pro své unikátní kvality se dermální výplně používají stále častěji pro omlazení tváře, krku i rukou. Výplně kyselinou hyalurovnouvou zvětší nejen rty, ale hotové zázraky dokáží při remodelaci obličeje, tzv. konturování.

Nechte si zvětšit rty vlastním tukem

Další neméně účinnou a šetrnou metodu zvětšení rtů představuje lipofilling (výplň rtů vlastním tukem). Stejně jako u kyseliny hyaluronové, ani tady nehrozí riziko alergické reakce. Vaši vlastní tukovou tkáň tělo zcela přijme.

Miniinvazivní zákrok se skládá ze tří fází. V první si plastický chirurg vytipuje místo, odkud odebere malé množství tuku.  Většinou se jedná o břicho, boky nebo vnitřní stranu stehen. Větší jehlou nebo kanylou opatrně nasaje tukovou tkáň tak, aby nepoškodil strukturu tukových buněk.

Ve druhé fázi musí odebraný vzorek vyčistit od nadbytečné tkáňové tekutiny a krve, proto používá metodu filtrace či odstředění. V poslední fázi vám takto připravený vlastní tuk lékař vpraví mnoha drobnými vpichy po velmi malých dávkách do vašich rtů.

Lipofilling
Zvětšení rtů vlastním tukem je trvalé a velmi bezpečné.

Zvětšení rtů vlastním tukem je trvalé

Šetrná aplikace správně odebrané a precizně vyčištěné tukové tkáně výrazně zvyšuje trvanlivost výplně rtů. Přesto je nutné počítat zhruba s 30 % úbytkem v průběhu prvních 6 měsíců. Zkušený plastický chirurg proto aplikovanou dávku tuku vždy lehce nadhodnotí, aby byl výsledek co nejlepší.

Půl roku od aplikace už k dalšímu vstřebávání tuku nedochází a objem výplně je trvalý. Zákrok je možné opakovat, čímž se objem vašich rtů ještě znásobí.

Lip lifting vám vykrouží smyslné srdíčko horního retu

Někdy je k dosažení mladistvých, svěžích a smyslných rtů potřeba upravit poměry ve tváři. Zvláště věkem mohou i dostatečně plné rty začít klesat, čímž se délka středové rýhy mezi rtem a nosem prodlužuje, a rty vypadají přísně. Tam, kde by výplně působily nadměrně a nepřirozeně, vám plastický chirurg doporučí lip lifting.

3 nejzásadnější důvody pro lip lifting

 • vrozené delší philtrum (nosoretní rýha)
 • věkem povadlý, vtočený horní ret
 • neviditelné horní zuby při mluvení nebo pootevřených ústech

Chirurgický zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii. Lékař při něm vede řez ve tvaru býčích rohů v těsné linii pod nosními dírkami. Následně odstraní nadbytek kůže a ránu sešije. Operace trvá přibližně 45 minut.

Po zákroku zůstane nenápadná jizva ve vnitřním okraji nosních dírek. Stehy vám váš plastický chirurg vytáhne 6–7 den po operaci. První týden vám doporučí dodržovat klidový režim. Celková doba rekonvalescence není delší než 2–3 týdny. Efekt zákroku je trvalý, omlazení vaší tváře si budete užívat neomezeně.

Lip lifting je sice miniinvazivní zákrok, klade však velké požadavky na zkušenosti a estetické cítění operatéra, proto se pečlivě věnujte výběru vhodného plastického chirurga.

Vaše rty potřebují pravidelnou péči

Vhodná péče podpoří přitažlivý vzhled vašich rtů před i po zákroku. Pokud vaše rty často praskají a šupinatí, dopřejte jim jemnou exfoliaci. Pravidelný peeling speciálními přípravky 1x týdně odstraní odumřelé buňky a připraví vaše rty na hydratační a vyživující péči.

Kvalitu vaší pokožky zlepší balzámy a olejíčky určené přímo na ošetření rtů. Nanášejte je v silné vrstvě nejlépe na noc. Okoralé a šupinaté rty způsobuje také nedostatečný pitný režim. Proto hodně pijte nejlépe čistou vodu.

Zvětšit rty dokáže i chytrý make-up

Existuje několik zásad, jak pomocí chytrého make-upu přidat rtům objem a zdůraznit jejich klenutou krásu. Pokud si správné líčení osvojíte, mohou vaše rty vypadat plnější už za pár minut.

5 zásad pro chytrý make-up na zvětšení rtů

 • používejte lesk (odráží světlo a dodává objem)
 • na vnější konturu středu rtů nanášejte rozjasňující stín (odráží světlo a dodává objem)
 • používejte stejnou barvu konturovací tužky a rtěnky (nejlépe výrazné odstíny)
 • kontury rtů vykreslujte na vnějším okraji rtů (rozšiřuje plochu červeně rtů)
 • vyhněte se příliš tmavým rtěnkám (rty budou působit úzkým, přísným dojmem)

Udělejte ze svých rtů smyslnou dominantu tváře. Objednejte se na vstupní konzultaci na kliniku plastické chirurgie a rudou rtěnku už nebudete chtít odložit.

Pokud již s některou z technik zvětšení rtů máte zkušenosti, nebo chcete ostatním ženám doporučit konkrétního odborníka, dejte nám vědět na Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je:

Doporučujeme tyto specialisty

MUDr. Robert Remeš

Nezávazně kontaktovat

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o.

Nezávazně kontaktovat

MUDr. Marta Hrbáčková

Nezávazně kontaktovat

LLC Klinika

Nezávazně kontaktovat