Výplně kyselinou hyaluronovou zvětší nejen rty

Žena při aplikaci kyseliny hyaluronové
Dermální výplně kyselinou hyaluronovou dokáží vyrovnat i malé nerovnosti, jako jsou např. kruhy pod očima.

Pravidelná kosmetická péče o pleť účinně předchází jejímu stárnutí. Běžně dostupné přípravky však pracují v povrchové vrstvě kůže, a tak mají pouze omezenou působnost. Pokud se u vás objevily výrazné vrásky kolem očí, na čele a kontury vašeho obličeje se ztrácejí, potřebujete “silnější kalibr” v podobě výplně kyselinou hyaluronovou. Přečtěte si vše o zákroku i jakou péči si dopřát po něm.

Kyselina hyaluronová se v těle přirozeně vyskytuje

Kyselina hyaluronová je látka, která se v těle přirozeně vyskytuje. Umí na sebe vázat vodu, a pleť tak udržuje hydratovanou. Pozitivně ovlivňuje také tvorbu kolagenových a elastinových vláken. S přibývajícím věkem její množství ubývá a pokožka začne ztrácet objem a je dehydrovaná, povadlá.

První i pokročilé projevy stárnutí dokáže potlačit aplikace výplně s kyselinou hyaluronovou. Vhodná je pro klienty již od 18 let (v případě výplně do rtů například) až do 60 let. Pokud hledáte nechirurgickou metodu, je pro tento postup nejvhodnější. Lékaři ji nejčastěji využívají při potlačení vrásek na čele, nad horním rtem nebo v nosoretní rýze, ale často také pro zvýraznění objemu, zlepšení struktury a elasticity kůže.

Dermatologové ji aplikují do rtů kvůli zvětšení či úpravě jejich tvaru, hodí se také pro zvýraznění lícních kostí a zdůraznění celkových kontur obličeje, například při modelaci brady či nosu. Výplň kyselinou hyaluronovou se skvěle osvědčila také při omlazení krku. Kůže je zde velmi jemná, což je pro jiné zákroky limitující faktor.

Konzultace je vždy důležitá

Při první návštěvě na klinice estetické medicíny s vámi specializovaný lékař probere vaše očekávání a podle toho doporučí optimální způsob aplikace výplní.

Přestože miniinvazivní zákrok nemá výrazné kontraindikace, lékař jej neprovede, pokud máte v ošetřovaném místě zánět, opar nebo akutní ekzém. Zároveň musíte v období krátce před zákrokem dodržovat několik základních doporučení.  

5 pravidel pro bezproblémový zákrok

  • nenavštěvujte zubní hygienu (platí pro výplně rtů)
  • neužívejte větší dávky vitamínu C, E
  • neužívejte protizánětlivé léky
  • vysaďte léky potlačující srážlivost krve
  • nepijte alkohol

Důležitá péče po zákroku  

Aplikace výplní s kyselinou hyaluronovou je ambulantní zákrok prováděný v lokální anestezii. Znecitlivující krém nanese dermatolog 30 minut před ošetřením.

Přípravek s kyselinou hyaluronovou vpravuje lékař injekčně do vybraných míst. Pro ošetření pod očima se používá kanyla, která je šetrnější a způsobuje méně modřinek.

Bezprostředně po zákroku může být vaše pokožka mírně zarudlá. Ošetřené místo můžete chladit. Mírný otok zmizí do 2 dnů.

První týden po zákroku se vyhýbejte extrémním teplotám. Nechoďte do sauny, solárií, neopalujte se a pokožku nevystavujte mrazu.

Omlazení kyselinou hyaluronovou vydrží až 12 měsíců

Omlazující efekt je patrný hned po zákroku a v průběhu následujícího měsíce se bude ještě zvyšovat. Po zhruba 6–12 měsících je možné zákrok opakovat.

Injekční výplně nebo také dermální výplně jsou pod kůží odbourávány postupně, u každého klienta individuálně. Výsledný efekt po ošetření vydrží v závislosti na použité výplni až 24 měsíců.

Kvalitní preparáty musí být certifikované. Na výběru kliniky estetické medicíny, která nabízí jen špičkové značkové produkty, velice záleží.

Aplikace výplní kyselinou hyaluronovou se dá kombinovat s celou řadou dalších ošetření, například s aplikací botulotoxinu, s plazmaterapií, mezoterapií, více invazivním faceliftem nebo niťovým liftingem. K souhrnu možných kombinací lze přiřadit též kombinaci neinvazivních přístrojových procedur, které mohou účinek zvýšit.

Pokud toužíte mít opět přirozeně zářivou pleť, vyhlazené vrásky, plné rty, objednejte se na vstupní konzultaci na kliniku estetické medicíny.  

Tento článek není garantovaný žádným z lékařských odborníků na dané téma, ale byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů. Pokud máte jinou zkušenost nebo názor, prosím podělte se o něj s námi na našem Facebooku i Instagramu. 

Garantem tohoto článku je: