Máte tuk na břiše? Zatočte s ním jednou provždy

Laserová liposukce je ideální pro odbourání tukových zásob po stranách břicha.

Chcete mít štíhlý pas a ploché břicho? Cvičíte a pořád to není ono? S přibývajícím věkem je hubnutí na břiše prokazatelně čím dál těžší. Když samotné cvičení nestačí, vytáhněte těžší kalibr. Sestavili jsme pro vás výběr těch nejlepších zákroku estetické medicíny, které vám odstraní tuk na břiše.

Kryolipolýza odbourává tuk na břiše mrazem

Jednu z nejnovějších metod odstraňování přebytečného tuku představuje kryolipolýza. Říká se jí také neinvazinvní liposukce. Vaše tukové buňky jednoduše zlikviduje mrazem.

Na kůži vám lékař nejdříve umístí gelovou podložku a na ni speciální sondu. Ta vytvoří mírný podtlak a začne místo chladit až na -10 °C. Zákrok trvá hodinu a je bezbolestný. Tukové buňky jsou na chlad velice citlivé. Mráz naruší jejich strukturu a začnou odumírat. Pokožku a ostatní tkáně vám ochrání gelová podložka i jejich větší přirozená odolnost vůči nízkým teplotám. Odkumřelých tukových buněk se vaše tělo zbaví přirozenou cestou, kdy je během 4 až 6 měsíců odbourá metabolismem.

Kryolipolýza má celou řadu výhod:

  • ošetření je bezbolestné (mohou se objevit pocity mírného tlaku)
  • nevyžaduje rekonvalescence
  • nepředstavuje žádná omezení v denním režimu
  • efekt uvidíte už po prvním ošetření
  • nezasahuje do organismu

Laserová liposukce stahuje povadlou pokožku

Když jsou vaše tukové zásoby větší a kůže na břiše lehce povolená, neinvazivní zákrok pravděpodobně nebude stačit. V takovém případě lze dosáhnout nejlepších výsledků pomocí laserové liposukce (jinak laserové lipolýzy). 

Laserová liposukce probíhá podobně jako klasická liposukce. Chirurg vám nejdříve drobnými vpichy napustí tkáň na břiše speciálním roztokem. Zařízení pro odsávání tuku má v sobě optické vlákno, které přenáší laserové záření

Díky němu chirurg odstraní tuk spolehlivě a vysoce efektivní a zároveň šetří cévy a nervy. Laserová liposukce na rozdíl od té klasické navíc stimuluje kolagenní a elastická vlákna v nejhlubší vrstvě kůže. Po operaci vám tak nehrozí vytvoření kožních řas, budete mít menší pooperační otoky, podlitiny i bolestivosti.

Přestože je výkon šetrný, rozhodně dbejte na veškerá doporučení vašeho ošetřujícího lékaře a dodržujte rekonvalescenční režim.

Abdominoplastika je zákrok s trvalým účinkem

Pakliže máte za sebou opravdu velký váhový úbytek nebo jste máte po porodu, kůže na břiše může být volná a plná strií. Návrat k plochému bříšku vám v takové situaci zajistí jen abdominoplastika

Zákrok vyžaduje celkovou anestezii a zahrnuje odstranění přebytečné kůže i tuku, a u žen navíc korekci tzv. diastázy (rozestup břišních svalů po porodu). 

Rekonvalescence po zákroku je vzhledem k rozsahu operace delší, až na 3 měsíce musíte omezit hlavně fyzickou námahu a slunění včetně solárií. Musíte také nosit speciální elastické prádlo, a to i v noci.

Snahou každého plastického chirurga je naplnit vaše očekávání v co největší možné míře. Vyškolený tým vám pobyt na klinice plastické chirurgie maximálně zpříjemní a poskytne veškeré informace k procesu hojení. Vsaďte na péči odborníka, a pod šaty se vám brzy bude rýsovat ploché a pevné břicho. 

Abdominoplastika vás zbaví nejen tuku, ale také přebytečné kůže a upraví i poporodní rozestup svalů.

Správná strava tvoří 70 % úspěchu

Přestože vás většina zákroků zbaví tukových buněk na břiše natrvalo, neznamená to, že nemůžete přibrat. Zdravý životní styl je nutný základ, abyste si štíhlý pas udrželi. Pestrá strava bohatá na bílkoviny i vlákninu tvoří podle odborníků až 70 % úspěchu při udržování váhy i redukci tuku na břiše. Zdravý jídelníček ještě doplňte pohybem. Minimálně 3x týdně po dobu 30 minut se věnujte rychlé chůzi, běhu, tanci nebo plavání.

Podařilo se vám zhubnout v pase? Máte vysněné bříško díky liposukci nebo abdominoplastice? Podělte se s ostatními ženami o svou zkušenost na Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: