Zvětšení prsou vlastním tukem je stále oblíbenější

Lipofilling je ideální pro zvětšení objemu v horní části prsou.

Toužíte po plnějších ňadrech, ale augmentace implantáty nepřichází v úvahu? Trápí vás asymetrie prsou? Chcete mít plnější dekolt? Ideálním řešením je lipofilling, tedy modelace transplantací vlastního tuku. Jedná se o stále oblíbenější metodu konturování postavy. Díky ní lze přidat objem na prsou, ale také v oblasti hýždí, zvýraznit lícní kosti nebo vypnout pokožku ve tváři.

Stále častěji se lipofilling prsou také kombinuje s augmentací prsou implantáty, kde se používá pro doplnění objemu u štíhlých žen. 

Lipofilling prsou jsou 2 zákroky v 1

Lipofilling prsou můžete podstoupit od 18 let, má to však jednu podmínku – musíte mít dostatek vlastní tukové tkáně k odběru. Pokud uvažujete o liposukci, jste rozhodně vhodnou kandidátkou také na zvětšení prsou vlastním tukem. 

Odsátý tuk z břicha, boků nebo stehen, vám pak hezky vymodeluje a doplní dekolt. V podstatě se dá říct, že jde o estetickou úpravu 2 v 1. Někde zeštíhlíte, a jinde získáte tolik žádoucí objem.

Větší prsa i bez implantátů? Výhod je celá řada

Protože výplň prsou bude tvořit vlastní biologický materiál, nehrozí vám hmatatelnost okrajů implantátů, kapsulace nebo vrásnění kůže. A také se vás netýká preventivní výměna výplně.  

V porovnání s augmentací prsou implantáty je také pooperační bolestivost po lipofillingu daleko nižší. Po operaci můžete kojit zcela bez omezení, stejně jako u zvětšení implantáty.  

Zásadní předností zvětšení prsou vlastním tukem je však flexibilita v umístění i v dávkování výplně. Prostě získáte přirozený objem, kde potřebujete, třeba pouze v horní části dekoltu nebo izolovaně v jednom prsu. 

Kouření ovlivňuje výsledek zákroku

Lipofilling má sice mnoho výhod, ale je to časově náročný zákrok (může trvat 2-3 hodiny), a proto se provádí v celkové anestezii. Kromě klasického předoperačního vyšetření vyžaduje také jisté změny v životosprávě. 

V rámci přípravy byste měla 6 týdnů před zákrokem přestat kouřit. Kouření totiž zhoršuje fungování cévního systému, a snižuje tak životaschopnost přenesené tukové tkáně. Ta musí co nejdříve po transplantaci prorůst cévami, jinak hrozí její odumření a vstřebání. Výsledek operace pak nemusí splnit vaše očekávání. 

Zvětšení prsou ve 3 fázích

Samotná operace má 3 fáze. V té první musí plastický chirurg z několika vytipovaných partií vašeho těla odsát tuk. Na rozdíl, například od klasické liposukce břicha však nesmí strukturu tukových buněk nijak poškodit. 

Do tkáně vám proto nejdříve aplikuje speciální roztok, který tuk jemně uvolní. Pro odsávání použije velmi tenkou kanylu a ručně, jemným podtlakem provede liposukci. Někdy se používá také liposukce vodním paprskem. Naopak naprosto nežádoucí jsou metody, které narušují strukturu tukové tkáně, jako např. radiofrekvenční nebo laserová liposukce. 

Ve 2. fázi se tuková tkáň čistí od nežádoucích příměsí a v závěrečném, třetím kroku vám tuk plastický chirurg transplantuje do prsou. Použije tenkou kanylu a drobnými vpichy, většinou v podprsní rýze a dvorcích vpravuje tuk po malých dávkách do prsní tkáně. 

Kmenové buňky zajistí dokonalý výsledek

Tkáň prsou má bohatý cévní systém a je tak silně prokrvená. Transplantovaný tuk zase obsahuje vysoký podíl kmenových buněk, které napomáhají rychlé regeneraci i růstu nové cévní sítě. To zajistí, že tukový štěp se dobře uchytí a nedojde tak k jeho vstřebání. 

Lipofilling prsou přidá 1 až 2 velikosti

Při zákroku vám do každého prsu lékař aplikuje přibližně 200 až 350 ml tukové tkáně. Vaše prsa tak budou větší o 1 2 velikosti

Vlastní tuk je ale přirozená tkáň, která se po operaci do jisté míry vstřebá. Musíte vždy počítat s tím, že zhruba do 6 měsíců od zákroku ztratíte asi 10–40 % pooperačního objemu. Je to zcela normální a v operačním plánu váš plastický chirurg s touto ztrátou počítá. 

Stabilitu tukové tkáně ale můžete také sama ovlivnit vhodnou pooperační péčí, zaměřenou na podporu prokrvení. Následující doporučení vám pomohou zajistit skvělý výsledek operace. 

6 nejdůležitějších rad pro účinnou péči po zvětšení prsou 

  • Prsa nechlaďte, tukové buňky jsou na nižší teploty citlivé.
  • Nepoužívejte bandáž ani stahovací podprsenky.
  • 6 týdnů se vyhýbejte náročným aktivitám.
  • Nespěte na břiše.
  • Dodržujte dostatečný pitný režim.
  • Užívejte antibiotika, zabráníte případné pooperační infekci.

Zvětšení prsou vlastním tukem je trvalé

Po půl roce od operace je efekt zákroku konečný. Pokud nejste s objemem prsou spokojená, můžete lipofilling opakovat zhruba za 3–4 měsíce od posledního zásahu, a přidat tak další velikost. Abyste získaný objem neztratila, pečujte o své tělo a hlídejte si váhu. Jakmile zhubnete, ztratíte objem i na prsou. 

Když toužíte po radikální a 100% trvalé změně v objemu vašich ňader, zvolte raději jiný zákrok. V našem magazínu si přečtěte, jak dlouho vydrží augmentace prsou implantáty.

Chcete si dopřát dokonalé poprsí? Získat přirozeně větší objem bez jizev? Objednejte se na vstupní konzultaci k vybranému specialistovi na lipofilling prsou. 

Potřebujete více informací?  Zaregistrujte se na našem webu a pošlete zprávu s dotazem přímo vybranému chirurgovi.

Máte už s lipofillingem zkušenosti? Podělte se s ostatními ženami na našem Facebooku a Instagramu a pomozte jim se rozhodnout. 

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je:

Doporučujeme tyto specialisty

MUDr.  Pavel Kurial

Nezávazně kontaktovat

Art Ethic Beauty Clinic

Nezávazně kontaktovat

ESTETIK POINT

Nezávazně kontaktovat

Doc. MUDr.  Martin  Molitor

Nezávazně kontaktovat