Jak dlouho vydrží chirurgický facelift?

Klasický facelift je vhodné podstoupit ve zralém věku. Pozvedne totiž kontury v celé tváři. Midfacelift nebo Necklift naopak působí izolovaně, proto s ním můžete začít i dříve.

Facelift je bezpochyby nejúčinnější omlazující zákrok. Funguje bez ohledu na váš věk a má skutečně dlouhotrvající efekt. Zatímco aplikace kyseliny hyaluronové, botulotoxin nebo niťový lifting pomohou před čtyřicítkou a těsně po ní, facelift přinese skvělý výsledek i po šedesátce. Pokud o tomto plastickém zákroku uvažujete, určitě vás zajímá, jak dlouho facelift vydrží, a jak se o svou tvář správně starat.

Vyberte si ideální facelift

Efekt zákroku ovlivňuje celá řada různých faktorů. Tím nejpodstatnějším je ovšem zvolená technika operace, tedy typ faceliftu. Všechny sice odstraňují nadbytek kůže i tuku a zasahují také do svalově-vazivové vrstvy, kterou vypínají, ovšem v různém rozsahu.

Klasický facelift přinese komplexní omlazení

Klasický facelift pracuje ve všech částech tváře, a je tak velmi účinný i ve vyšším věku nad 50 let. Operaci chirurg zahajuje v oblasti nad spánkem, pokračuje podél vlasové linie před ušima a skončí ve vlasech za ušním boltcem. Vypne tak kůži i svalově-vazivový aparát v celém obličeji. Efekt klasického faceliftu tak vydrží nejdéle, a to 10 až 15 let. 

Minilift působí tam, kde potřebujete

Minilift se na rozdíl od tradičního faceliftu omezuje na jednotlivé části obličeje. Pokud například potřebujete pouze pozvednout tvář kolem čelisti, máte pokleslé koutky nebo výraznou nosoretní rýhu, pak je pro vás minilift velmi výhodným řešením. 

Jedním z typů miniliftu je také necklift, který se soustředí výhradně na pokožku krku. Pomůže vám zejména po liposukci podbradku, kdy jeho prostřednictvím chirurg upravuje nadbytek kůže.  

Minilift je méně invazivní technika s menším množstvím řezů a vydrží přibližně 2 až 6 let.

Midfacelift vrátí vaší tváři plnost

Midfacelift se zaměřuje výhradně na střed vaší tváře. Objem lícních kostí i koutky úst s věkem klesají, obličej pak působí unaveným dojmem a vypadá starší. Midfacelift vrátí vašim lícním kostem přirozenou plnost a vaší tváři dodá svěží výraz. Přestože jde o miniinvazivní zákrok, jeho efekt přetrvá 7 až 10 let.

Který typ faceliftu je pro vás ten pravý, o tom se poraďte s vaším plastickým chirurgem. Ten vám také po zákroku doporučí vhodnou pooperační péči.

Jak pečovat o pleť po faceliftu

U faceliftu se rozhodně nemusíte obávat náročných pokynů. Obvaz rány vám odstraní na první kontrole za 3–5 dní, pak postačí kompresní bandáž. Ta má za úkol udržet tvář v požadované pozici, proto ji musíte nosit hlavně na noc. Spát byste měli v polosedě, abyste eliminovali tlak na tvář i následné otoky. Ty můžete velmi dobře redukovat přikládáním chladivých obkladů. 

Klidový režim musíte dodržovat prvních 10-14 dní. Omezte nejen fyzicky náročné aktivity, ale vše, co podněcuje výraznou mimiku, např. kouření, dlouhé mluvení, zpěv. Ke sportu se můžete vrátit přibližně za 4-6 týdnů.

Jizvy chraňte před sluncem, a to hlavně prvních 6 měsíců. Později nezapomínejte na opalovací krém s vysokým SPF. Kvůli bezproblémovému hojení vyčkejte i s barvením vlasů na dobu minimálně 2 měsíce po operaci. 

Podpořte svůj facelift životním stylem

Efekt faceliftu je dlouhodobý, ale ne navěky. Mladistvý vzhled své tváře proto podporujte zdravým životním stylem. Co k němu patří? 

Dodržování jednoduchých pravidel, díky nimž budete nejen lépe vypadat, ale taky se budete lépe cítit. Jezte zdravě, pijte dost vody, pravidelně sportujte – ideální je kardio tréning. Vaši pokožku rozzáří také pravidelná masáž a vhodná kosmetická péče.  Každý den si dopřejte alespoň 8 hodin spánku, a spát choďte vždy ve stejnou hodinu. 

Naopak největším nepřítelem krásné pleti je kouření a nadměrné slunění, které navíc zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. 

Facelift vám vrátí mladistvý až na 15 let. A možná vás bude inspirovat k životním změnám, které přetrvají ještě déle. Pokud o něm uvažujete, objednejte se na vstupní konzultaci na vybranou kliniku.

Pokud už máte s faceliftem zkušenost, prosím podělte se o ni s námi na našem Facebooku i Instagramu. 

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: