Jak dlouho vydrží efekt plazmaterapie

Vlastní plazmu vám lékař aplikuje v malých dávkách, plošně po celé tváři.

Zpomalit stárnutí pleti a oddálit první vrásky je cílem každého z nás. Na ohromující výsledky je však kosmetika postupem času krátká. Proto stále stoupá počet klientů podstupujících plazmaterapii. 

Plazmaterapie je elixír mládí

Plazmaterapie nebo také plazmalifting je miniinvazivní omlazující zákrok, který využívá regeneračních schopností vaší krevní plazmy. Dá se tak s nadsázkou říci, že svůj zdroj elixíru mládí si na kliniku estetické medicíny, která zákrok provede, donesete s sebou. 

Před aplikací vám estetický dermatolog odebere trochukrve (asi 10–20ml), z níž následně speciálním postupem extrahuje krevní plazmu. Mikrojehličkami vám ji aplikuje přímo do podkoží, kde dochází k povzbuzení aktivity kolagenových buněk a zvyšování produkce kolagenu. 

Krevní plazmu lze podle vašich požadavků a potřeb obohatit ještě o kyselinu hyaluronovou, která umí mnohonásobně zvýšit hydrataci pleti. 

Ošetření vlastní plazmou si dopřávejte jednou ročně

Terapie plazmou jebiologickou a šetrnoucestou ke zdravému a přirozeně mladistvému vzhledu, proto není její účinek nejsilnější hned po zákroku. Regenerace, rozzáření a omlazení pokožky se během následujících 2 až 3 týdnů neustále zvyšuje.

Další 2 procedury vám lékař doporučí absolvovat vždy s odstupem 4 týdnů. Efekt dokončeného cyklu (3 ošetření) vydrží neměnný 12 až 18 týdnů. V kalendáři péče o pleť byste si plazmaterapii měli poznamenat 1 ročně. 

Aby vaše péče o pleť byla komplexní, doplňte ji také o vyhlazení hlubokých vrásek aplikací botulotoxinu nebo laserové ošetření.

Jak podpořit účinek plazmaterapie

Účinek zákroku můžete podpořit vhodnou péčí. Hned po aplikaci bude vaše pleť pravděpodobně zarudlá a lehce oteklá. 

Doporučujeme vám na postižená místa přikládat chladivé obklady. V nejbližších dnech po plazmaliftingu (2 až 3 dny) se vyhýbejte slunci, bazénu, sauně, ale také mimořádně nízkým teplotám. 

Příprava na plazmaterapii není zvláště náročná. Dodržujte dostatečný pitný režim a jezte zdravě, tím předejdete možné nevolnosti během odběru krve.  Před zákrokem také nepijte a nekuřte. Snižujete tak počet krevních destiček, což může ovlivnit úspěšnost zákroku. 

Plazmaterapie je skvělá prevence stárnutí kůže

Velkou předností plazmaliftingu jsou nulové vedlejší účinky. Vaše pleť je vystavena působení tělu vlastních látek a není konfrontována s žádnými umělými materiály. Nehrozí riziko alergie či narušení mimiky. 

Výčet výhod plazmaterapii řadí mezi zdraví prospěšné, kosmetické zákroky.  Začněte s prevencí stárnutí kůže co nejdříve a objednejte se na konzultaci na kliniku plastické chirurgie. 

Zajímají vás zkušenosti ostatních žen s plazmaterapií, nebo se chcete podělit o své vlastní? Navštivte náš Facebook a Instagram.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: