Jak dlouho vydrží ošetření kyselinou hyaluronovou

Aplikaci výplní kyselinou hyaluronovou musí vždy provádět specialista, jinak riskujete nepřirozený výsledek.

Pravidelná kosmetická péče o pleť účinně předchází jejímu stárnutí. Běžně dostupné přípravky však pracují v povrchové vrstvě kůže, a tak mají pouze omezenou působnost. Pokud se u vás objevily výrazné vrásky kolem očí, na čele a kontury vašeho obličeje se ztrácejí, potřebujete “silnější kalibr” v podobě výplní kyselinou hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová se v těle přirozeně vyskytuje

Kyselina hyaluronová je látka, která se v těle přirozeně vyskytuje. Umí na sebe vázat vodu, a pleť tak udržuje hydratovanou. Pozitivně ovlivňuje také tvorbu kolagenových vláken. S přibývajícím věkem její množství ubývá a pokožka začne ztrácet objem a je dehydrovaná.

První i pokročilé projevy stárnutí dokáže potlačit aplikace kyseliny hyaluronové. Vhodná je pro klienty od 35 do 65 let. Nejčastěji se aplikuje pro potlačení vrásek na čele, nad horním rtem nebo v nosoretní rýze

Dermatologové ji používají při zvětšování rtů, úpravě jejich tvaru, zvýraznění lícních kostí a zdůraznění celkových kontur obličeje. Výplň kyselinou hyaluronovou se skvěle osvědčila také při omlazení krku. Kůže je zde velmi jemná, což je pro jiné zákroky limitující faktor. 

Před výplní rtů nechoďte na zubní hygienu

Při první návštěvě na klinice plastické chirurgie s vámi specializovaný lékař probere vaše očekávání a podle toho doporučí optimální způsob aplikace výplní. 

Přestože miniinvazivní zákrok nemá výrazné kontraindikace, lékař jej neprovede, pokud máte v ošetřovaném místě zánět, opar nebo akutní ekzém. Zároveň je nutné v období krátce před zákrokem dodržovat několik základních doporučení.   

5 pravidel pro ošetření kyselinou hyaluronovou

  • nenavštěvujte zubní hygienu (platí pro výplně rtů)
  • neužívejte větší dávky vitamínu C, E
  • neužívejte protizánětlivé léky
  • vysaďte léky potlačující srážlivost krve
  • nepijte alkohol

Po zákroku omezte výraznou mimiku 

Aplikace výplní kyselinou hyaluronovou je ambulantní zákrok prováděný v lokální anestezii. Znecitlivující krém nanese dermatolog 30 minut před ošetřením. 

Přípravek s kyselinou vpravuje lékař injekčně do vybraných míst. Pro ošetření pod očima se používá kanyla, která je šetrnější a způsobuje méně modřinek. 

Bezprostředně po zákroku může být vaše pokožka mírně zarudlá a s náznaky vpichů. Ošetřené místo je vhodné chladit. Mírný otok zmizí do 2 dnů.

První týden po zákroku se vyhýbejte extrémním teplotám. Nechoďte do sauny, solárií, neopalujte se a pokožku nevystavujte mrazu. V tomto období si také neplánujte návštěvu stomatologa a odložte činnosti vyžadující výraznou mimiku.

Omlazení kyselinou hyaluronovou vydrží rok

Omlazující efekt je patrný hned po zákroku a v průběhu následujícího měsíce se bude ještě zlepšovat, s tím jak bude kyselina hyaluronová na sebe vázat vodu. Neměnný zůstane zhruba 6 – 12 měsíců, pak je možné zákrok opakovat. 

Trvanlivost omlazujícího účinku je do značné míry individuální, např. výplně rtů se vstřebávají v kratším čase. Velmi také záleží na zkušenostech operatéra a kvalitě preparátu. 

Pro ošetření kyselinou hyaluronovou vybírejte specialistu

Zkušený specialista ví, že i v případě omlazujících zákroků je potřeba znát míru a ctít základní pravidla anatomie tváře. Důsledkem ošetření rozhodně nemají být našpulená ústa nebo přehnaně zvětšený horní ret, ale přirozeně plné rty. Nevyhledávejte proto kosmetické salóny, ale pouze ambulance estetické dermatologie. Zaměřte se na zkušené lékaře, kteří absolvovali odborná školení nebo je sami vedou.

U preparátů dokládá jejich kvalitu udělená certifikace. Ty nejlepší jsou ověřené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Aplikace výplní kyselinou hyaluronovou se dá kombinovat s celou řadou dalších ošetření, například s aplikací botulotoxinu, s plazmaterapií, mezoterapií, faceliftem a niťovým liftingem

Pokud toužíte mít opět přirozeně zářivou pleť, vyhlazené vrásky, šťavnatou tvářičku a plné rty, objednejte se na vstupní konzultaci na kliniku plastické chirurgie. 

Máte už s ošetřením kyselinou hyaluronovou osobní zkušenosti? Podělte se o ně s ostatními ženami na našem Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: