NIŤOVÝ LIFTING

APTOS niťový lifting
APTOS niťový lifting

Niťový lifting patří mezi estetické zákroky se silným omlazujícím účinkem. Když začne pokožka Vaší tváře viditelně ochabovat, a prevence v podobě mezoterapie či plazmaterapie přestává stačit, ideálním řešením je právě niťový lifting.

Viditelně zpevní kontury obličeje zejména v oblasti dolní čelisti, pozvedne obočí, pokleslou bradu i koutky úst, vyhladí hluboké nosoretní vrásky a celkově omladí Vaši tvář. Vstřebatelné nitě po celou dobu svého působení podporují vznik nové vazivové opory tváře, proto má efekt vzrůstající tendenci.

Podobných výsledků lze dosáhnout pouze miniliftingem nebo klasickým faceliftem, ovšem ty představují rozsáhlejší výkon s větším jizvením, nutností celkové anestezie a pochopitelně delší a náročnější rekonvalescencí.

Niťový lifting můžete pro jeho šetrnost absolvovat i v mladším věku. Vhodný je také pro jiné části těla jako je krk a dekolt. Pro okamžité posílení omlazujícího efektu se doporučuje zákrok kombinovat s botulotoxinem a výplňovými materiály na bázi kyseliny hyaluronové.

Hlavní benefity:

 • zpevnění kontur tváře
 • pozvednutí obočí
 • pozvednutí koutků úst
 • výrazné lícní kosti
 • zjemnění nosoretní vrásky
 • miniinvazivní zákrok
 • bez jizev
 • dlouhodobý efekt se vzrůstajícím účinkem

Praktické informace

Délka zákroku: 1 hodina
Pobyt na klinice: 3 h
Léčba: 1-3 týdny
Nutnost opakování: za 2-3 roky
Rekonvalescence: 3-6 týdnů
Kancelářské práce: bez omezení
Fyzická práce: za 1 týden
Intenzivní sport: za 3-6 týdnů
Konečný efekt: za 3 měsíce

Pro koho je niťový lifting vhodný?

Niťový lifting je vhodný pro muže i ženy od 35–60 let. Miniinvazivní zákrok je samozřejmě
možné podstoupit i později, ovšem jeho efekt bude pouze omezený. Účinek niťového liftingu
spočívá v podpoře tvorby kolagenu. V pozdějším věku schopnost pleti obnovovat kolagenová
vlákna klesá, proto by zavedené nitě nestimulovaly potřebnou vazivovou oporu. Ve věku nad
60 let se také předpokládá větší míra poškození a dehydratace kůže.

Omlazení nitěmi se zároveň nedoporučuje lidem s velmi tenkou kůží, u nichž je uchycení nití problematické a mohlo by dojít k jejich prosvítání. Zákrok je nutné odložit také v období těhotenství, kojení nebo akutního infekčního onemocnění. Trvalou kontraindikací je například predispozice ke keloidnímu hojení jizev či porucha srážlivosti krve.

Jak se na niťový lifting připravit?

Niťový lifting je nenáročný zákrok prováděný ambulantně v lokální anestezii, proto není nutné se na něj nijak zvlášť připravovat. Svého lékaře už při první konzultaci pečlivě informujte o užívaných lécích i absolvovaných obličejových zákrocích.

Zhruba 1 týden před zákrokem doporučujeme vysadit léky potlačující srážlivost krve i některé vybrané potravinové doplňky.
Minimálně 2 týdny před zákrokem se vyhýbejte činnostem oslabujícím imunitu. I lehká infekce je překážkou absolvování zákroku.

Jak niťový lifting probíhá?

Niťový lifting se provádí ambulantně v lokální anestezii a trvá asi 1 hodinu. Lékař do ošetřované lokality aplikuje jehlou nebo kanylou speciální nitě, které fixují tvář v požadované poloze. Na ošetření celého obličeje se používá až 20 nití, které se ve tkáni postupně vstřebají
a nahradí je vazivová vlákna, která vytváří podpůrný systém pro pokožku tváře.

Jaké jsou typy niťového liftingu?

Na trhu je v současnosti celá řada liftingových nití, z nichž každá má odlišný účel použití. Nejvhodnější materiál vybere Váš lékař s ohledem na Váš věk, stav pokožky i představy o výsledku zákroku. Všechny liftingové nitě se plně vstřebají přibližně do 1 roku.

Nitě Aptos jsou ověřeným a účinným prostředkem k okamžitému a viditelnému zpevnění pokožky tváře, lícních kostí, čelisti i čela. Dá se jimi ošetřit také krk a dekolt. Aplikují se kanylou přímo do povadlých částí tváře.

Šetrnější zákrok představují mezonitě, které jsou velmi tenké, a tak je možné je zavádět pouze s anestetickým krémem. Skvělé jsou pro použití v oblastech s jemnou kůží, například na rukou či v okolí očí.

PDO nitě se vyrábějí v různých tloušťkách podle účelu použití. Ty nejtenčí nevyžadují, stejně jako mezonitě, lokální anestezii. Do pokožky se neuchycují háčky, pouze se provlečou zvolenou oblastí, kde stimulují produkci kolagenových vláken. Jejich výhodou je široké spektrum použití, nevýhodou menší liftingový efekt.

3D nitě zvládnou díky velkému množství háčků zpevnit jakoukoliv oblast tváře. Otoky i modřiny spojené s aplikací jsou minimální, protože se k zavádění používá kanyla.

Jak probíhá léčba a rekonvalescence po niťovém liftingu?

Po aplikaci niťového liftingu lze odejít rovnou domů. Pooperační péče není složitá, respektovat musíte pouze pár základních doporučení.
Alespoň 3 dny po zákroku je nutno používat kompresivní masku.
Umýt a nalíčit se můžete už následující den po ošetření. Po zákroku bude vaše tvář oteklá a budou se na ní vyskytovat modřinky, které v průběhu týdne samy vymizí. Jejich vstřebávání podpořte mastí nebo speciálními léky či homeopatiky.

Minimálně týden se vyhýbejte extrémním teplotám. Odložte návštěvu sauny a nechoďte na přímé slunce. Hojení tváře urychlíte také spaním ve vyvýšené poloze a důsledným nošením kompresní masky, kterou budete používat podle instrukcí přibližně 3 týdny.
Výraznou mimiku, namáhání obličejových svalů či návštěvu zubní hygieny i stomatologa přesuňte na dobu za 6 týdnů po zákroku.

Pokud bude mít v rámci rekonvalescence jakékoliv pochybnosti o průběhu hojení, neváhejte je konzultovat na pravidelných pooperačních kontrolách. Jestliže však objevíte známky infekce, jako zarudnutí, horkost a bolest v místě aplikace, kontaktujte svého lékaře
neprodleně.

Jsou po niťovém liftingu viditelné jizvy?
Pro aplikaci nití do podkoží se používají pouze speciální jehly či kanyly, které nezanechávají jizvy.

Jaké jsou možné komplikace niťového liftingu?
Niťový lifting je velmi bezpečný zákrok a většina popsaných komplikací se řadí pouze k běžným, přechodným potížím. Často popisované je pnutí a pálení v ošetřované oblasti, vznik otoků a modřin. Tyto projevy se dají potlačit vhodnou pooperační péčí.

K možným obtížím se řadí také rozvoj infekce, na sterilním pracovišti je však její riziko minimální. Při rozsáhlejším liftingu může navíc lékař doporučit preventivní užívání antibiotik.

Nejdůležitějším předpokladem kvalitně provedeného niťového liftingu je pečlivý výběr specializované kliniky. Jen zkušený odborník totiž dokáže odhadnout vaše individuální potřeby a promítnout je do důsledné předoperační i pooperační péče.

Je potřeba provádět niťový lifting opakovaně?

Působení niťového liftingu se zesiluje ještě 3 měsíce po zákroku a následně přetrvá až 2 roky. Trvanlivost výsledku máte částečně ve svých rukou, proto dodržujte vhodnou životosprávu, omezte kouření i konzumaci alkoholu.

Niťový lifting byste pro dlouhodobé udržení mladistvého vzhledu měli absolvovat opakovaně. Pokud nejste s efektem ošetření spokojeni, je možné zákrok podstoupit nejdříve za 12 měsíců.

Niťový lifting funguje nejlépe v kombinaci s jinými zákroky, jako například s aplikací botulotoxinu, hyaluronovými výplněmi či laserovým ošetřením. Dá se využít také jako podpůrná metoda ke klasickému faceliftu. Posloupnost jednotlivých ošetření i vzájemné časové rozpětí musí určit lékař na základě vašich individuálních potřeb.

Průměrná cena niťového liftingu: 20 000 – 30 000,- Kč

Cena zákroku zahrnuje:

 • lokální anestezii
 • liftingové nitě
 • chirurgický výkon včetně použitého materiálu
 • pooperační péči (medikace, kompresní maska)
 • pooperační kontroly