Krásná pleť potřebuje trénink

Pravidelným cvičením svou pleť rozzáříte a zbavíte jí toxinů.

Máte kamarádku, která vypadá mladistvě – její pleť je svěží a doslova září? Vrtá vám hlavou, jak to dělá? Nepotrpí si totiž na nákladnou kosmetiku, a se zákroky estetické medicíny zatím nemá zkušenost. Odpověď je velmi prostá – chodí cvičit.

Pravidelný trénink zlepšuje nejen kondici a tvaruje postavu, ale dělá s pletí doslova divy. Působí hned na několika frontách najednou. V následujícím článku jsme pro vás shrnuli hlavní výhody cvičení a přidali tipy na nejúčinnější trénink pro pleť.

Napumpujte do pleti kyslík

Nejlepší způsob, jak rozjasnit svou pleť, je jít si zaběhat. Běh zvyšuje tep a vaše srdce pumpuje více krve, a tedy i kyslíku do celého těla. Intenzivním prokrvením zbavíte svou pleť usazených toxinů, a i do těch nejzazších koutů těla se dostane více živin.

Cvičení také podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pleti, a má tak podobný účinek jako např. mezoterapie. Rozjasňující efekt můžete pozorovat hned po cvičení.

Ať už jste zkušené běžkyně, nebo s běháním teprve začínáte, zaměřte se na vhodnou techniku běhu. Naučte se zapojit správné svalové skupiny a po každém tréninku se protáhněte. Důležité je také přidat k běhu posilování a jak správně posilovat i jak často měnit cviky, vám poradí zkušená trenérka. Získáte tak správný běžecký stereotyp, a běh pro vás bude opravdový relax.

Začněte běhat s kamarádkami. Bude vás to víc bavit a brzy získáte správnou běžeckou rutinu.

Zkroťte akné cvičením

Trápí vás akné? Pravděpodobně za to může nadbytek androgenních hormonů. Nejvíce se rozkolísané hormonální hladiny projevují v mládí, ale potíže se mohou objevit i v pozdějším věku a mohou souviset např. s nadváhou.

Také s tímto problémem vám cvičení pomůže. Snižuje totiž hladinu inzulinu v krvi, pozitivně ovlivňuje funkci jater, a napomáhá tím stabilizovat hladiny hormonů. I zde platí, že nejvhodnější aktivitou je aerobní cvičení. Počítá se tanec, jízda na kole, tenis, běh nebo stále oblíbenější kruhový trénink a cvičení s vlastní vahou, které vám také hezky vytvarují postavu.

Akné představuje složitý a někdy i velmi závažný dermatologický problém. Proto jeho léčbu konzultujte s kožním lékařem, který může do jeho terapie zahrnout velice účinné laserové ošetření.

Stres zhoršuje pleť

Jste celý den ve stresu? Trpí vaše psychika, celé tělo, a jak už to bývá, nakonec se vše projeví na pleti. Pravidelné cvičení vám pomůže vyplavit stresový hormon kortizol, který zhoršuje hojení, podporuje záněty, vysušuje pleť a rozšiřuje cévy. Doplňte cvičení také vyváženou stravou, ve které omezíte hlavně příjem kofeinu a rafinovaného cukru.

Možná vám chybí motivace, ale po prvním tréninku zjistíte, jak úzce pohyb s psychikou souvisí. A pro tu vlnu endorfinů, která zaplaví vaše tělo, se ráda zbavíte zdánlivého pohodlí.

Vyspěte se do krásy. Pleť vám poděkuje

Trápí vás nespavost? Vaše tělo ani pleť nemají dostatek času na správnou regeneraci. Jste unavená a méně odolná vůči stresu. Přes den se pak dopujete kávou a sladkostmi. No, a právě kvůli kofeinu a zvýšené hladině cukru zase večer opět nemůžete usnout. A máme tu začarovaný kruh.

Pohyb vás z něj ale spolehlivě dostane. Pokud v práci totiž celý den sedíte, a doma se znovu uvelebíte na pohovce, váš metabolismus ani lymfatický systém prostě nemůže dobře fungovat. A nejdříve se to projeví na pleti – kruhy pod očima, zašedlá a povadlá pokožka.

Pokud však zařadíte nějaký sport minimálně 3x týdně, unavíte tělo, uklidníte mysl a budete spát jako miminko.

Cvičení podporuje kvalitní spánek, který je pro regeneraci pleti zásadní.

Vyberte si dámský klub

Pokud potřebujete poradit, jak často cvičit, jakou intenzitu zvolit, a především si stanovit svůj cvičící cíl, zajděte do fitness clubu pro ženy, kde vám zkušená trenérka poradí. Club zaměřený výhradně na ženy má řadu neocenitelných výhod: 

  • příjemná atmosféra dámského clubu bez zvědavých mužských pohledů
  • trenérka vám pomůže sestavit váš individuální cvičící plán
  • orientace na trénink pánevního dna, hýždí, břicha, oslabených zad
  • vzájemná podpora v příjemném dámském kolektivu
  • pomoc se změnou stravy a celkového životního stylu

Dámský club oceníte zvláště, když začínáte nebo máte nějaké to kilo navíc. Můžete se soustředit jen na cvičení a nerozptylují vás mužské pohledy. Ostatně, nejlepší je vyzkoušet to na vlastní kůži. V kvalitních fitness centrech můžete využít třeba ochutnávku členství v rámci týdne zdarma.

Estetický dermatolog se vyplácí

Cvičení i zdravá strava jsou základním kamenem péče o pleť. Nikdo ale neříká, že musí zůstat jen u toho. Pravidelná péče estetického dermatologa se prostě vyplácí, stejně jako návštěva zubaře.

Zákroky jako plazmaterapie, chemický peeling nebo aplikace kyseliny hyaluronové dokáží posílit zdraví vaší pleti. S péčí začněte včas, ideálně před třicítkou, protože, jak už jste asi mnohokrát slyšely – jedině zdravá pleť může být také krásná.

Máte už svou tréninkovou rutinu? Podělte se o své zkušenosti a doporučení s ostatními ženami na našem Facebooku a Instagramu.

Tento článek byl vytvořen jako autorský článek redakce naplastiku.cz na základě veřejně dostupných informací a názorů a nemá povahu lékařské rady a doporučení. Jakékoli rozhodnutí o využití zákroku z oblasti plastické chirurgie nebo o přijetí jakýchkoli opatření majících důsledky na zdraví pacienta musí být individuálně zkonzultováno s lékařem a musí být založeno na konkrétní anamnéze pacienta. Provozovatel těchto internetových stránek neodpovídá za následky jakýchkoli rozhodnutí, učiněných uživatelem na základě tohoto článku.

Garantem tohoto článku je: